Karton Kutu Nasıl Üretilir?

 Kutuların kullanım alanları ihtiyaçlara göre değişmektedir... Ürünleri saklamak ya da ürün taşımak için kullanılan kutu modelleri farklı renk ve modellerde müşteri talebine göre üretilmektedir. Kutu imalatı konusunda uzun yılların deneyimiyle hizmet sunmaya devam eden firmamız ihtiyaç duyulan belirli ölçülerdeki kutu modelleri imalatını gerçekleştirmektedir. Bu konuda neredeyse sayısız örnek verilebilir. Örneğin, mağazalar müşterilerinin satın aldıkları ürünleri taşımak için karton kutu kullanmaktadır. Elbette bu kutuların kaliteli, sağlam ve albenili olması gerekir.


Karton Kutu Kullanım Alanları Karton kutular geniş bir kullanım alanına sahip olması sebebiyle  oyuncak, tekstil, gıda ve daha pek çok sektörde tercih edilmektedir. Farklı kalınlıklarda ve boyutlarda üretilen karton kutular, teknolojik gelişmelere bağlı olarak kullanıcısına büyük fayda sunar. Baskı teknolojilerindeki ilerlemeler düşük adetli üretim maliyetlerini bundan 20 sene öncesine nazaran yüksek oranda düşürmüştür.Diğer yandan FSC belgeli hammadde ile üretilen kutuların neme karşı yüksek oranda dirençli olduğu test edilmiştir.. Kolayca katlanabilen karton kutular hem stok / m2 maliyetlerini düşürür hem de yüksek direnci sayesinde  su, nem gibi sorunlara karşı dayanıklıdır.

 


Bazı karton kutular talebe göre iç ambalajla ( Seperatörlerle ; Kırpıntı kağıt , karton seperatör , pelür ambalaj vs.) desteklenebilir. Bu durum tamamen firmaların talep ve istekleri doğrultusunda şekillenmelidir.


Karton Kutu Nasıl Üretilir? Kutu modelleri üretilmeden önce kutunun genel yapısı tasarlanır ve bıçak izi ( grafik şablonu) oluşturulur. Şablon , kutunun hangi ölçülerden kesileceğini ve hangi ölçülerden katlanacağını bizlere gösterir... Bu aşamadan sonra kutu basımı , kutu laminasyonu ve kutu kesimi işlemleri yapılır. Daha sonra katlanarak kutu haline getirilir. Bu aşamada talep ediliyorsa kutulara iç seperatörler eklenebilir..Kullanıcıların mutlaka kutunun içerisine yerleştirmek istediği ürünlerin en x boy x yükseklik bilgilerini doğru bir şekilde üretici firmaya iletmesi gerekmektedir. Tamamen kapasite taleplerine göre üretilen karton kutulara baskı sonrası efekt baskılar ( varak yaldız , lokal lak , kabartma lak , simli lak , gofre )  da eklenebilir..


Karton Kutuların Kalitesi Nasıl Belirlenir? Karton kalitesinin belirleyen 6 adet önemli unsur vardır.Bunlar, belkide bir mücevher alır gibi üzerinde durulması gerekebilecek konulardır.Kartonun değerlendirme kriterleri ; Gramaj , Kalınlık , Parlaklık , Sertlik , Pürüzlülük ve Nem’dir.Bir çok firma haklı olarak maliyetlerini düşürüp rekabet gücünü arttırmak istiyor.Ancak fiyat karşılaştırması yaparken de ne aldığını bilmesi elmalar ile armutları karıştırmaması gerekiyor.Örneğin bir kutunun safi karton gramajının fazla olması onun daha az gramajlı bir kartondan daha kalın , tok duracağı anlamına gelmiyor. Yada zengin renkleri olan bir kutunun , daha düşük kaliteli bir kartonla soluk , cansız olarak basılmasını birçok müşteri aslında tercih etmiyor.Bu yüzden satınalma sürecinde bu detaylara dikkat edilmesi ve bu unsurların sorgulanması gerekiyor..Aynı durum koli üretiminde kullanılan testlinerlar için de geçerlidir.


Hediyelik Kutu Modelleri Kutu seçimi yapılmadan önce genellikle kutu fiyatları araştırılmaktadır. Bu konuda firma olarak daima uygun fiyatlı bir hizmet politikasıyla hareket ediyor ve azami müşteri memnuniyetini sağlamak için gayret ediyoruz..  Hediyelik kutu modellerimiz arasında en çok tercih edilenler ;  çiçek kutusu ve yeni iş hediye kutusu modelleridir.. Her geçen gün gelişen baskı teknolojileri sayesinde binlerce renk ve model seçeneği ile hizmet verdiğimiz kurumsal firmalara özgün tasarımlar sunuyoruz..Metalize kağıtlar , opak etiketler , kalın gramajlı aydıngerler üzerine renkli baskılar yaparak kutuların gerek içlerini gerekse dışlarını farklılaştırıyoruz..Talep eden müşterilerimizin , kendi oluşturdukları metinleri , özel kağıtlara basıp , kutuları ile beraber dağıtıma hazır bir şekilde kendilerine teslim ediyoruz.


Karton Kutu Modelleri Karton kutular yüksek fayda sağlayan işlevleri sebebiyle birçok firma tarafından tercih edilmektedir. Geri dönüştürülebilir olması sebebiyle de her geçen gün kullanım alanları artmaktadır…İşte bu sebeple farklı alanlar için faydalı kutu modelleri tasarlayıp , sizden gelen taleplere göre şekillendirip , sizlere yenilikler sunmaktan keyif alıyoruz. Karton kutu modeline karar vermeden önce ihtiyacınızı belirlemek gerekiyor. Bu konuda sunduğumuz seçenekler; • Kapaklı ya da kapaksız kutular

 • Baskılı kutular

 • Özel tasarımlı karton kutular

 • Kraft karton kutular

 • Taslama kutular

 • Sıvamalı Kutular

 • İpli Kutular

 • Pencereli Kutular

 • Askılı Kutular İşte tüm bu başlıkları içeren özel tasarımlı , logolu ve firma reklamlarının , bilgilerinin yer aldığı karton kutu modellerinin imalatı firmamız tarafından titiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Öte yandan kutu modelleri konusunda yapacağınız araştırmalarda şu seçeneklere de ulaşabilirsiniz;


  • Promosyon hediye kutusu

 • Tekstil ürün kutusu

 • Mıknatıslı ürün kutusu

 • Orta boy karton kutular

 • Fuar karton kutusu

 • Parfüm kutusu

 • Kravat kutusu

 • Mum kutusu

 • Nevresim kutusu

 • Gözlük kutusu

 • Kuyumcu kutusu

 • Çikolata kutusu

 • Kofre kutusu

 • Çiçek Hediye Kutusu 


 Görüldüğü üzere kutu çeşitleri tamamen kullanım amacına ve ihtiyaçlarınıza göre şekillenmektedir.Ana mantık aynı olsa da kendi firma bilgileriniz ve amacınızla özelliştirdiğiniz sürece kutularınızı farklılaştırabilirsiniz. Firmaların bu konuda dikkat etmesi gereken tek şey, kutuların tasarımı ve hammadde kalitesidir. Firma olarak hem kaliteli hem de uygun fiyatlı tasarımlarla imalat gerçekleştirirken müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunmaya gayret ediyoruz. Türkiye’nin her noktasına güvenli, kaliteli ve profesyonel bir hizmet anlayışı ile ürünlerimizi sunarken müşteri memnuniyeti odaklı duruşumuz , vizyon değerlerimizin ilk sıralarında yer alıyor…